W dniach 24 – 25 marca (piątek, sobota) organizujemy kolejną Wielkanocną Zbiórkę Żywności w sklepach.

Radosne Święta Wielkanocne kojarzą się z obficie zastawionym stołem – w czasach, kiedy Wielki Post był sumiennie praktykowany, świąteczna uczta była oczekiwana z wielkim utęsknieniem. Dzisiaj, z powodu coraz większej drożyzny, w wielu domach na widok coraz wyższych cen w sklepach i na rynku to radosne oczekiwanie przeplata się ze zmartwieniem, że świątecznych potraw na stole zabraknie. Aż 1,5 miliona Polaków żyje obecnie w skrajnym ubóstwie. Banki Żywności z tym większym zaangażowaniem starają się nieść pomoc najuboższym rodzinom i osobom samotnym.

W Elblągu do Zbiórki włączyły się jak zwykle wszystkie sieci handlowe ( z wyjątkiem Aldi). W sklepach staną wolontariusze i oznakowane kosze , ale najważniejsi są darczyńcy – klienci, którzy zechcą włożyć do kosza jakiś przydatny na świąteczny stół produkt: mąkę, cukier, olej, konserwy, mleko, bakalie, słodycze lub inny świąteczny przysmak.

W bieżącym roku jest to szczególnie potrzebne i z powodu drożyzny, i z powodu przerwy w unijnym programie pomocy żywnościowej – tegoroczna edycja jeszcze się nie rozpoczęła i będzie bardzo ograniczona.

Mamy nadzieję, że elblążanie jak zwykle okażą wielkie serca i żadna elbląska rodzina lub samotny emeryt czy emerytka nie będzie spędzała tych radosnych Świąt przy pustym stole.

Można także wesprzeć Zbiórkę poprzez przekazanie darowizny na rzecz wybranego, lokalnego Banku Żywności, na oficjalnej stronie https://zbiorkazywnosci.pl/. Zebrane pieniądze zostaną następnie przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych produktów dla osób w trudnej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *