4 czerwca to pamiętny dzień w historii Polski. Wtedy wszystko się zaczęło: odzyskiwanie niepodległości, praw obywatelskich, swobody działania. Obudziła się aktywność Polaków i narodził się ruch pozarządowy, bez którego trudno dziś sobie wyobrazić życie w naszym kraju.

W tym Dniu wiele się działo, również u nas w Elblągu. W ramach wspólnego projektu Banków Żywności województwa warmińsko-mazurskiego Bank Żywnościw Elblągu we współpracy z zaprzyjaźnionymi organizacjami i instytucjami zorganizował piknik rodzinny pod hasłem „Nasza rodzina nie marnuje”. Jak przystało na Bank Żywności chodziło o niemarnowanie żywności – ale nie tylko. Przede wszystkim nie wolno marnować życia – własnego i naszej pięknej planety, nie wolno też zmarnować tego, co osiągnęliśmy wspólnym wysiłkiem od 1989 roku.

A 4 czerwca trzeba świętować – co też zrobiliśmy, bawiąc się całymi rodzinami, przy ognisku i smakołykach serwowanych przez Stowarzyszenie Integracyjne RAZEM, przy akompaniamencie muzycznym zafundowanym przez nieocenionego Dariusza Bociana, korzystając z mnóstwa atrakcji, przygotowanych przez:

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Elblągu,

Ośrodek Kuratorski nr 2,

Stowarzyszenie „Wystarczy jeden uśmiech”

Stowarzyszenie Teen Challenge,

Elbląskie Centrum Usług Społecznych, Grupę Merlin.

Firma PIAST POL zadbała, żebyśmy nie umarli z pragnienia.

Niebo obdarzyło nas wszystkich piękną pogodą, za co też dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *