Menu

Tytuł Aktualności

Warsztaty w Przezmarku

Korzystając z pięknej pogody warsztaty kulinarne w Przezmarku razem z Pracownikami DPS zorganizowaliśmy na świeżym powietrzu. Apetyt dopisywał i dobry humor też. Zdjęcia w galerii.


Przerwa w wydawaniu żywności

Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu 2022 r. nie będzie wydawania żywności POPŻ 2014-2020 . Kolejne wydawanie ( obowiązują dotychczasowe skierowania ) będzie we wrześniu . O termin prosimy dowiadywać się w drugiej połowie sierpnia.


Przydział żywności na miesiąc czerwiec 2022 r.

Groszek z marchewką 3 szt., koncentrat pomidorowy 2 szt., powidła śliwkowe 1 szt., makaron świderki 4 szt., mleko UHT 1 l., filet w oleju z makreli 2 szt. Łącznie na 1 os.5,16 kg.


попередження проти торгівлі людьми


Ostrzeżenie przed handlarzami ludźmi po ukraińsku


Ostrzeżenie


harmonogram wydawania żywności na czerwiec 2022 r.

A,B,C,Ć,D,E,F,G - 20.06.2022 r. H,I,J,K, - 21.06.2022r. L,Ł,M,N,O - 22.06.2022 r. P,R,S - 23.06.2022 r. T,U,W,Y,Z,Ź,Ż - 24.06.2022 r. Wydawanie żywności w godz. 9:00-13:30


Przydział żywności na miesiąc maj 2022 r.

Powidła śliwkowe 2 szt., makaron świderki 2 szt., mleko UHT 2 L., szynka dr. 2 szt., szynka wp.2 szt. Łącznie na 1 osobę 3,80 kg.


Po Wielkanocnej Zbiórce Żywności 2022

Elblążanie nie zawiedli - pomimo ogromnego wysiłku, jaki wkładamy w pomoc Ukrainie, podzielili się też z ubogimi współmieszkańcami naszego miasta. Zebraliśmy ponad 3,5 tony żywności, w tym około tonę mąki, 900 kg cukru, jest olej, konserwy, słodycze. Bardzo dziękujemy. Oczywiście nie byłoby tego, gdyby nie wolontariusze. Przy zbiórce pracowali uczniowie: I, III, IV LO, ZSG, ZSIŚiU, Medyka, SP 19, 15, 11, 25, 23, 9, 8, Hufca Pracy, Burs nr 3 i 4, OSW nr 1 i 2, wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku, oraz wolontariusze z organizacji: Stowarzyszenia RAZEM, PSONI, Złoty Wiek, Przyjazny Krąg, Fantazja, Nasza Zawada, ŻUŁAWY, ponadto podopieczni ŚDS w Przezmarku, a także wolontariusze Caritas z parafii: Św. Rodziny, św. Rafała Kalinowskiego, Królowej Polski, Brata Alberta, Diecezji Elbląskiej. Chwała im za to! Dziękujemy też serdecznie drukarni ELGRAF za bezpłatne wydrukowanie plakatów.


Pomoc żywnościowa dla osób skierowanych z ECUS (MOPS)

W związku z obawami, że pomoc Ukrainie ograniczy pomoc dla Polaków skierowanych po pomoc żywnościową do Banku Żywności wyjaśniam, że nic takiego się nie dzieje. Pomoc dla uchodźców z Ukrainy pochodzi z innych źródeł - głównie ze zbiórek publicznych i darowizn od firm. Jednocześnie wyjaśniam, że paczki żywnościowe z programu POPŻ nie będą wydawane w kwietniu z powodu braku wystarczającej ilości produktów spożywczych dostarczonych do Banku. Przyczyną były trudności w zakontraktowaniu tych dostaw u producentów w związku z rosnącą inflacją i ogólną sytuacją gospodarczą. Z powodu przesunięcia terminów dostaw musieliśmy też przesunąć termin wydawania paczek żywnościowych - paczki będą wydawane w maju i czerwcu.