Menu

Tytuł Aktualności

Przydział żywności na 1 osobę w październiku

Fasola konserwowa 3 szt./ 1,20 kg.,koncentrat pomidorowy 4 szt. /0,64 kg.,mleko UHT 1 l.,szynka drobiowa 2 szt. / 0,6 kg.filet z makreli 3 szt. / 0,51 kg. Łącznie na 1 osobę 3,95 kg. Żywność wydaje Stowarzyszenie PAJDKA przy Banku Żywności.


Termin wydawania żywności na październik 2018 r.

A B C Ć D - 22.10.2018 r. E F G H I J - 23.10.2018 r. K L Ł M - 24.10.2018 r. N O P R S - 25.10.2018 r. T U W Z Ź Ż - 26.10.2018 r. Żywność wydajemy w godz. od 9:00 do 13:30. Przerwa w wydawaniu codziennie od 11:00 do 11:20.


Zdjęcie

Zdjęcie lodówki w galerii.


Nowa lodówka w Banku Żywności w Elblągu

Bank Żywności w Elblągu w ramach konkursu grantowego "Bezpieczna Żywność" 2018 otrzymał sprzęt rzeczowy w postaci lodówki firmy Amica z filtrem fresh-on. Wykorzystamy ją z korzyścią dla warsztatów kulinarnych/edukacyjnych w siedzibie naszego Banku. Dziękujemy


Dzieci z SOSW nr 1 zagrały z Bankiem Żywności

Bank Żywności w Elblągu bierze udział w programie edukacyjnym "Exstra Szkolna Stołówka z Delmą Exstra". Celem programu jest polepszenie warunków w jakich dzieci w szkołach spożywają posiłki oraz edukacja uczniów w zakresie właściwego gospodarowania żywnością. Jednym z elementów programu jest gra terenowa o tematyce związanej z niemarnowaniem żywności. Taką grę przygotowały nasze instruktorki - Barbara Bukowska i Katarzyna Ciszewska-Wojtas i zagrały w nią z dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu. Pomogły nauczycielki i wychowawczynie uczestników. Było dużo zabawy i radości.Fotoreportaż w galerii.


Informacja o Podprogramie 2018

Informujemy, że dostawy produktów spożywczych pochodzących z Podprogramu 2018 do magazynu Banku Żywności w Elblągu będą realizowane od miesiąca października 2018 r.


Zmiana kryterium dochodowego w dostępie do pomocy żywnościowej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zatwierdziło zmianę kryterium dochodowego, upoważniającego do pomocy żywnościowej z programu POPŻ. Obecnie obowiązują następujące kwoty: 1. dla osoby samotnie gospodarującej - 1402 zł 2. dla osoby w rodzinie - 1056 zł


Termin składania skierowań

Skierowania do otrzymania Pomocy Żywnościowej przyjmujemy do 31.08.2018 r.


Gmina Rychliki nowym beneficjentem Banku Żywności w Elblagu

Bank Żywności w Elblągu odnowił współpracę z gminą Rychliki w zakresie pomocy żywnościowej dla ubogich mieszkańców gminy. W gminie nie ma stowarzyszenia, które chciałoby zająć się dystrybucją żywności dla wszystkich potrzebujących, toteż duża ich część tej pomocy nie otrzymywała. Wójt Gminy - pan Henryk Kiejdo postanowił to zmienić.Na spotkaniu z prezes Teresą Bocheńską ustalono, że podopiecznych GOPS nie objętych dotychczas pomocą żywnościową obsługiwać będą pracownicy Banku Żywności - GOPS udostępni odpowiednie pomieszczenia na wydawanie żywności oraz prowadzenie warsztatów kulinarnych i edukacyjnych, a także opłaci koszty transportu. Obecnie trwa przerwa w realizacji programu FEAD, następna edycja zacznie się we wrześniu. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do GOPS po skierowania.


Bank Żywności na Elbląskim Forum Inicjatyw Pozarządowych

W sobotę, 23 czerwca, elbląskie organizacje pozarządowe miały swoje doroczne święto, w tym roku połączone z Tygodniem Osób Niepełnosprawnych i Targami Ekonomii Społecznej. Na starówce rozłożyły się namioty różnych organizacji, w tym organizacji i placówek osób niepełnosprawnych z aukcją wyrobów artystycznych i materiałami informującymi o swojej ofercie, zaprezentowały się także spółdzielnie socjalne. W strefie warsztatowej dzieci i dorośli brali udział w różnych zajęciach, na scenie pod Ratuszem Staromiejskim bawiły publiczność zespoły wokalne i muzyczne, prowokujące do tańca. Wszyscy świetnie się bawili. Bank Żywności zorganizował warsztaty kulinarne z poczęstunkiem śniadaniowym - kanapkami i sałatkami. Kanapki przygotowywały głównie dzieci, ale częstowali się wszyscy. Było smacznie, kolorowo i wesoło. W galerii zdjęcia.