Menu

Tytuł Aktualności

BARDZO WAŻNE - PODPROGRAM 2019

Z przykrością informujemy, że rozpoczęcie POPŻ Podprogramu 2019 opóźni się o kilka miesięcy. Powodem jest unieważnienie przeprowadzonego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa [KOWR] przetargu na dostarczanie żywności. Kilku przedsiębiorców odwołało się od wyników postępowania, wskazując formalne błędy w procedurze. Krajowa Izba Odwoławcza przychyliła się do tego wniosku, uznając, że błędy, które pojawiły się w postępowaniu przetargowym prowadzonym przez KOWR, mogły wpłynąć na jego wyniki. Z tego względu KOWR był zobowiązany do anulowania całego procesu. W zaistniałej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie nowego przetargu. Zakładając, że zostanie on ogłoszony w drugiej połowie sierpnia 2019 r. dostawy produktów do naszego magazynu rozpoczną się dopiero w grudniu br. lub nawet w styczniu 2020 r. W związku z tym wszyscy musimy wykazać się cierpliwością, niestety bowiem nie mamy wpływu na przebieg procedur. Możemy mieć jedynie nadzieję, że więcej uchybień nie będzie. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaktualizowało Wytyczne na Podprogram 2019. Jest to pierwszy konieczny krok, by KOWR mógł ogłosić ponowne przetarg. Okres dostaw i dystrybucja zostały wydłużone się o 1 miesiąc. Wytyczne przewidują okres dostaw od grudnia 2019, ale biorąc pod uwagę aktualne wydarzenia i nasze dotychczasowe doświadczenie przy realizacji wcześniejszych programów, wiemy, że nastąpi to znacznie później. KOWR ma możliwość przyspieszyć procedurę wyłaniania zwycięzców i podpisywania z nimi umów, jednak w tym momencie ciężko powiedzieć jak długo to potrwa. Jednocześnie informujemy, że nastąpi zmiana składu rocznego zestawu paczki –ilość koncentratu pomidorowego została zmniejszona z 8 do 7 sztuk. Fakt ten wynika ze wzrostu cen żywności w ostatnich miesiącach. Prosimy o poinformowanie Państwa podopiecznych o zaistniałej, całkowicie niezależnej od nas sytuacji i prawdopodobnych terminach rozpoczęcia realizacji Podprogramu 2019. Bardzo ubolewamy nad powstałą sytuacją. Jest ona dużym utrudnieniem zarówno dla Państwa, jak i dla nas, a przede wszystkim dla Państwa podopiecznych. Mamy nadzieję, że administracja rządowa dołoży wszelkich starań, aby czas oczekiwania na realizację Podprogramu był jak najkrótszy. W razie pytań prosimy o kontakt.


Koniec wydawania żywności w Podprogramie 2018

Informujemy, że czerwiec 2019 r. jest ostatnim miesiącem wydawania żywności w Podprogramie 2018. Zapisy na nowy Podprogram 2019 zaczną się od połowy lipca i będą trwać do końca sierpnia 2019 r. w OPS właściwym dla miejsca zamieszkania.Skierowanie należy dostarczyć do wybranej OPL do dnia 30.08.2019 r.


Przydział żywności w czerwcu 2019 na osobę:

Groszek z marchewką-4 szt., Ryż biały-2 szt., Filet z makreli w oleju-3 szt., Miód nektarowy wielokwiatowy-1 szt., Cukier biały-1 szt.


Wydawanie żywności w miesiącu czerwcu 2019

ABCĆD- 10.06, EFGHIJK- 11.06, LŁMNO- 12.06, PRS- 13.06, TUWZŹŻ- 14.06


II tura wydawania żywności w miesiącu maju 2019 r.

Druga tura wydawania żywności w maju 2019 r. literki: ABCĆD 27-05-2019, EFGHIJK 28-05-2019, LŁMNO 29-05-2019,PRS 30-05-2019,TUWZŹŻ 31-05-2019 Przydział żywności na 1 osobę w maju-drugie wydawanie Powidła śliwkowe 2 szt.,Kasza gryczana 1 szt.,Filet z makreli w oleju 4 szt., Pasztet wieprzowy 2 szt., Szynka wieprzowa mielona 4 szt.


Przydział żywności w maju 2019 na osobę:

Fasola biała - 2 szt., Makaron jajeczny - 2 szt., Mleko UHT - 2 szt., Gołąbki w sosie pomidorowym - 1 szt., Koncentrat pomidorowy - 6 szt.


Po zbiórce

Zbiórka nam się udała! Nam - to znaczy wszystkim elblążanom: tym, którzy włożyli część swoich zakupów do naszych koszy, wolontariuszom, pracownikom Banku ciężko pracującym w magazynie (łącznie ze mną). Zebraliśmy w Elblągu około 6,8 tony, w Tolkmicku 140 kg, w Suchaczu 58 kg, w Starym Polu 98 kg. Bardzo dziękujemy wolontariuszom i sponsorom (ulotki, plakaty, transport), a przede wszystkim ofiarodawcom. Żywność już wyjechała do organizacji, które przygotowują paczki. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom - starszym z zaprzyjaźnionych organizacji i młodszym ze szkolnych kół wolontariatu za ofiarną pracę w sklepach oraz sponsorom za bezpłatny wydruk ulotek i plakatów oraz pomoc w transporcie żywności!


Wielkanocna Zbiórka Żywności 2019

Już jutro rozpoczynamy Wielkanocną Zbiórkę Żywności! W Elblągu w supermarketach, wszystkich Biedronkach, Lidlach, Stokrotkach, Va Bank. Zbiórka będzie trwała przez piątek i sobotę (5 i 6 kwietnia). Mamy nadzieję, że nikt nie przejdzie obojętnie obok oznakowanych zbiórkowym plakatem koszy i włoży chociaż jeden z oczekiwanych produktów: torebkę mąki, cukru, czy ryżu, butelkę oleju, kostkę margaryny, konserwę, karton mleka, majonez, bakalie, ewentualnie jakiś inny świąteczny produkt, słodycze. Bardzo czekają na świąteczną paczkę zwłaszcza osoby starsze i samotne, z niską rentą czy emeryturą. A sporo takich osób mieszka w Elblągu. Zbiórka odbędzie się także w Tolkmicku, Suchaczu, Starym Polu. W organizacji zbiórki współpracujemy z wieloma stowarzyszeniami, m.in.: Caritas, PSONI, KARAN, RAZEM a także ze szkołami, placówkami wychowawczymi. Pełna listę zamieścimy po zbiórce. W transporcie żywności będą pomagały miejskie przedsiębiorstwa - EPWiK i ZZM.


Wydawanie żywności w maju.

A,B,C,Ć,D - 13.05, E,F,G,H,I,J,K -14.05, L, Ł, M, N, O - 15.05, P, R, S -16.05.,T, U, W, Z, Ź, Ż -17.05. Żywność wydajemy od 9:00 do 13:30, przerwa od 11:00 do 11:20.


Przydział żywnosci za kwiecień

Groszek z marchewką 2 szt.,ser żółty 2 szt.,szynka drobiowa 4 szt.,cukier 1 kg.,olej 1 l.,buraczki 1 szt.Łącznie na 1 osobę 5,15 kg.